Jesteś tutaj:   
Strona Główna Aktualności Szkolenia Źródła finansowania innowacyjnych biznesów.
Źródła finansowania innowacyjnych biznesów. PDF Drukuj Email

Myślisz o założeniu własnej firmy, ale brakuje Ci funduszy?  Nie wiesz, jakie są możliwości uzyskania dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności? Przekonaj się, że przygotowanie wniosku unijnego nie jest trudne!

W czwartek, 22.04.2010 r. w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Trzy Lipy 3, w ramach Projektu „Nauka + Partnerstwo + Innowacyjność = Sposób na biznes”, realizowanego z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej”, odbyło się szkolenie dotyczące źródeł finansowania innowacyjnych biznesów.

Szkolenie adresowane było do studentów, naukowców oraz pracowników kadry naukowej, którzy zainteresowani są pozyskaniem finansowania na własną, innowacyjną firmę.

W czasie szkolenia omawiane były zagadnienia dotyczące wsparcia z Funduszy Strukturalnych UE, takie jak:  działania skierowane do młodych  przedsiębiorców, zasady realizacji projektów współfinansowanych z UE, zasady rozliczania projektów (zostanie  przedstawiony przykładowy wniosek aplikacyjny). Przedstawione zostały także dobre praktyki i najczęściej popełniane błędy we wnioskach unijnych  oraz inne źródła pozyskiwania kapitału zewnętrznego (Business Angels, Fundusze Venture Capital, Fundusze Seed Capital, Franczyza, wejście na giełdę itd.).

Szkolenie prowadziła mgr Aleksandra Hinc - Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Politologia (specjalizacja ustrojowo-samorządowa) oraz absolwentka Prawa. W 2009 r. dołączyła do platformy inwestycyjno-doradczej Black Pearls, gdzie zajmuje się doradztwem w zakresie pozyskiwania środków z funduszy unijnych, doradztwem prawnym oraz realizacją projektów w ramach Funduszy Strukturalnych UE.