Jesteś tutaj:   
Strona Główna Aktualności Szkolenia Zakładanie własnej firmy
Zakładanie własnej firmy PDF Drukuj Email

Myślisz o założeniu własnej firmy, ale nie wiesz od czego zacząć? Gubisz się w przepisach i wymaganych do wypełniana formularzy?

W czwartek, 08.04.2010 r. w Gdańskim Parku Naukowo – Technologicznym na ulicy Trzy Lipy 3 w ramach Projektu „Nauka + Partnerstwo + Innowacyjność = Sposób na biznes”  realizowanego z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Kreator innowacyjności – wsparcie innowacyjnej przedsiębiorczości akademickiej” odbyło się szkolenie dotyczące zakładania własnej firmy.

Szkolenie adresowane było do studentów, naukowców, pracowników kadry naukowej, którzy zainteresowani są założeniem własnej innowacyjnej firmy i  prowadzeniem działalności w sposób nowoczesny i na konkurencyjnych warunkach.

W czasie szkolenia omawiane były regulacje prawne dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej (zwolnienia, koncesje etc.), podstawowe formy prowadzenia działalności w raz z ich porównaniem, procedury zakładania firmy (w tym procedura tzw. „jednego okienka”), niezbędne formularze do wypełnienia, a także sposoby zawieszenia lub likwidacji działalności.

Szkolenie prowadził Pan Jarosław Karwowski. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego (kierunek: Politologia, specjalizacja: Stosunki międzynarodowe orz kierunek: Prawo, specjalizacja: Prawo handlowe.) Pan Karwowski obecnie pracuje w spółce Black Pearls i zajmuje się doradztwem w zakresie pozyskiwania środków z funduszy UE, doradztwem prawnym oraz realizacją projektów w ramach Funduszy Strukturalnych UE. W poprzednich latach zdobywał doświadczenie w Kancelarii Adwokackiej Dariusz Chyb oraz zajmował się kompleksową obsługą prawną spółki Stindl & Partner Polska.