Jesteś tutaj:   
Strona Główna Aktualności Szkolenia Tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych na podstawie konepcji Blue Ocean Strategy
Tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych na podstawie konepcji Blue Ocean Strategy PDF Drukuj Email

Dnia 25 marca 2010 r. odbyło się szkolenie pt."Tworzenie innowacyjnych modeli biznesowych na podstawie koncepcji Blue Ocean Strategy".


Blue Ocean Strategy (BOS) to jedna z najnowszych koncepcji biznesowych na świecie. Powstała dosyć niedawno, ale od razu zyskała uznanie wśród ekspertów oraz prezesów i dyrektorów wielu firm. Koncepcja BOS opiera się na stwierdzeniu "Nie walcz z konkurencją spraw aby stała się nieistotna!". Firmy starają się pokonać konkurencję uzyskując te same produkty i usługi w efektywniejszy sposób. Jest to droga, która dość szybko prowadzi do hiperkonkurencji i wzajemnego wyniszczenia. Tylko poprzez trwałą strategię odróżniania się od oponentów możemy stworzyć podstawy przyszłego sukcesu.

Rozwiązaniem, za jakim postulują twórcy Blue Ocean Strategy - Chan Kim i Renée Mauborgne, jest zaniechanie walki z konkurentami i skupienie się na nowej, jeszcze nieodkrytej przestrzeni rynkowej.

Nie istnieją idealne firmy, jak twierdzi Tom Peters w swej koncepcji "In serach of excellence", są natomiast strategiczne posunięcia biznesowe bliskie ideału, a Blue Ocean Strategy jest narzędziem do ich kreowania.

Szkolenie obejmowało trening kreatywności, omówienie koncepcji Blue Ocean Strategy oraz case study polegający na stworzeniu strategii dla przykładowego przedsiębiorstwa.

 

Prowadzący - Marcin Kowalik, Black Pearls Sp. z o.o.

Jest jednym z głównych pomysłodawców i udziałowców spółki Black Pearls. Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. R. Łazarskiego w Warszawie. Studiował również w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami IBS PAN w Warszawie. Od początku swojej kariery zawodowej związany z kreowaniem i rozwijaniem innowacyjnej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi.

W latach 2005-2008, w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości najpierw pełnił funkcję dyrektora jednej z placówek, następnie dyrektora regionalnego. W latach 2007 – 2008 zdobywał doświadczenie audytorskie jako ekspert Państwowej Komisji Akredytacyjnej. W roku 2008 był Prezesem Zarządu spółki informatycznej TA Group, jest trenerem Szkoły Innowacji. Od stycznia 2009 r. aktywnie wspiera rozwój Fundacji Fabryka Talentów, która zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży z zakresu robotyki i informatyki.

W spółce RoboNET, jako reprezentant jednego z jej udziałowców – Spółki Black Pearls, jest odpowiedzialny za finanse, pozyskiwanie funduszy ze środków unijnych oraz nadzoruje jej rozwój.